ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

Νέα

Στέλεχος Χρηματοοικονομικής Διαχείρισης

  • Χρηματοοικονομικά
  • Αθήνα

Δημοσιεύθηκε σήμερα

  • Πλήρης Απασχόληση

AVAX

ΟΜΙΛΟΣ ΕΤΑΙΡΙΩΝ

O Όμιλος ΑΒΑΞ είναι ένας από τους ισχυρότερους κατασκευαστικούς Ομίλους στην Ελλάδα, με μακρά ιστορία επιτυχημένων παραδόσεων εμβληματικών έργων υποδομής, εταιρικής ανάπτυξης, συμβολής στην ελληνική οικονομία και επιτυχημένης παρουσίας στις διεθνείς αγορές. Εισηγμένος από το 1994 στο Χρηματιστήριο Αθηνών, ο Όμιλος χαράσσει σημαντική πορεία έχοντας στον πυρήνα του αναπτυξιακού του πλάνου, τους επιχειρησιακούς άξονες των Κατασκευών, των Παραχωρήσεων και του Real Estate ενώ εστιάζει στη διεύρυνση της παρουσίας του στις διεθνείς αγορές και στην διατήρηση της ηγετικής θέσης του στην εγχώρια. Στον Όμιλο ΑΒΑΞ ανήκουν οι εταιρείες ΕΤΕΘ, AVAX International, AVAX Development, ΑΒΑΞ Παραχωρήσεις, ΤΑSK ΑΒΑΞ, Μαρίνα Αθηνών, iXion και AUTECO.

ΑΝΑΖΗΤΟΥΜΕ

ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ

ΟΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ

Αρμοδιότητες:

  • Τήρηση βιβλίων  και στοιχείων συμφώνα με τις λογιστικές  και φορολογικές προδιαγραφές.
  • Μητρώα παγίων, καταστάσεις πελατών, προμηθευτών, σε ERP , σύμφωνα με τα προβλεπόμενα από το νόμο
  • Γνώση για φορολογικά  θέματα που αφορούν σε δραστηριότητες της Εταιρίας.
  • Τήρηση  και υποβολή φορολογικών καταστάσεων στις αρμόδιες εποπτικές αρχές και φορείς (Δηλώσεις Φ.Π.Α –φόρος Εισοδήματος – ΕΝΦΙΑ/ΦΜΑΠ-ΦΜΥ)
  • Εφαρμογή ΔΛΠ  για την σύνταξη των Οικονομικών καταστάσεων.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΤΕΙ / ΑΕΙ Οικονομικής / Λογιστικής κατεύθυνσης/θετικής κατεύθυνσης  με πιστοποίηση ACCA/SOEL
  • Πιστοποίηση ACCA, SOEL επιθυμητό
  • 3+ έτη εργασιακής εμπειρίας σε θέσεις σχετικές με λογιστήριο
  • Άδεια Ασκήσεως Επαγγέλματος Λογιστή Α’ Τάξης
  • Γνώση εταιρικής και φορολογικής νομοθεσίας
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Καλή γνώση εφαρμογών MS Office, Excel
  • Γνώση συστημάτων ERP και    ικανότητα προς εκπαίδευση και προσαρμογή σε θέματα Τεχνικής Νοημοσύνης και ικανότητας  εποικοδομητικής  Ομαδικής εργασίας με υιοθέτηση της αρχής Συναισθηματικής Νοημοσύνης
  • Οργανωτική Ικανότητα, Ομαδικότητα και Κριτική αντίληψη

Η Εταιρία προσφέρει άριστες δυνατότητες ανάπτυξης για έναν ικανό επαγγελματία που αναζητά επαγγελματική εξέλιξη και αναγνώριση σε μία δυναμική πολυεθνική εταιρεία, ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, ομαδικό Ασφαλιστήριο υγείας.