ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

16/10

Εμπορικός Διευθυντής στα Βόρεια Προάστεια

  • Υπάλληλοι / Στελέχη Γραφείου
  • Οικονομική διεύθυνση
  • Αθήνα

Δημοσιεύθηκε πριν 2 ημέρες

AUTOMARIN

Ο Όμιλος Automarin αναζητά έναν δυναμικό Εμπορικό Διευθυντή με ισχυρό υπόβαθρο στις πωλήσεις και τον κλάδο της αυτοκίνησης για πλήρη απασχόληση. Ο ιδανικός υποψήφιος θα είναι υπεύθυνος για τη διαμόρφωση και υλοποίηση της εμπορικής στρατηγικής, την ανάπτυξη της ομάδας πωλήσεων, και την επίτευξη επιχειρηματικών στόχων που θα ενισχύσουν την κερδοφορία και το μερίδιο αγοράς. Η θέση αναφέρεται απευθείας στη Γενική Διεύθυνση.

Λίγα λόγια για την Automarin:

Η #Automarin δραστηριοποιείται στον χώρο της αυτοκίνησης πάνω από 4 δεκαετίες,

προσφέροντας:

  • 4 κάθετες μονάδες εξυπηρέτησης στην Αττική
  • 2.000+ επιλογές μεταχειρισμένων αυτοκινήτων (επιβατικών και επαγγελματικών)
  • Κάθετη μονάδα Volkswagen (πωλήσεις και service)
  • Εξειδικευμένα συνεργεία για όλες τις μάρκες αυτοκινήτου
  • Υπερσύγχρονη μονάδα φανοποιίας
  • Ασφαλιστικά γραφεία

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Στρατηγικός σχεδιασμός και υλοποίηση της εμπορικής πολιτικής της εταιρείας.
  • Ηγεσία, καθοδήγηση και ανάπτυξη της ομάδας πωλήσεων (οργάνωση αρμοδιοτήτων, συντονισμός και έλεγχος απόδοσης).
  • Ανάλυση αγοράς και ανταγωνισμού για βελτιστοποίηση των επιχειρηματικών αποφάσεων.
  • Διασφάλιση της κερδοφορίας και αύξηση του μεριδίου αγοράς.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Ελάχιστη εμπειρία 5 ετών σε αντίστοιχη θέση.
  • Πτυχίο Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης, ιδανικά με μεταπτυχιακές σπουδές (MSc, MBA) με κατεύθυνση στα Οικονομικά, στη Διοίκηση επιχειρήσεων ή το Μάρκετινγκ
  • Αποδεδειγμένη ικανότητα ηγεσίας και στρατηγικής σκέψης.
  • Άριστη γνώση αγγλικών, MS Office και πολύ καλή χρήση συστημάτων CRM, ERP και εργαλείων ανάλυσης πωλήσεων.
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες.

Παροχές:

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές αναλόγως προσόντων και εμπειρίας
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Πλήρη, Ιδιωτική ασφάλιση
  • Εταιρικό αυτοκίνητο και έξοδα μετακίνησης
  • Άνετο και σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον
  • Ευκαιρίες εξέλιξης
  • Συνεχόμενη εκπαίδευση

Η θέση ξεκινά ως Αναπληρωτής Εμπορικός Διευθυντής για το πρώτο εξάμηνο, με δυνατότητα προαγωγής σε Εμπορικό Διευθυντή.

Εάν ενδιαφέρεστε για αυτή τη θέση, παρακαλούμε να αποστείλετε το βιογραφικό σας μαζί με ένα συνοδευτικό σύντομο γράμμα εξηγώντας γιατί είστε ο κατάλληλος/η υποψήφιος/α για αυτή τη θέση.