ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

10/10

Στέλεχος Εταιρικής Διακυβέρνησης - Κανονιστικής Συμμόρφωσης

  • Νομικά
  • Υπάλληλοι / Στελέχη Γραφείου
  • Αθήνα

Δημοσιεύθηκε χθες

AVAX

O Όμιλος ΑΒΑΞ είναι ένας από τους ισχυρότερους κατασκευαστικούς Ομίλους στην Ελλάδα, με μακρά ιστορία επιτυχημένων παραδόσεων εμβληματικών έργων υποδομής, εταιρικής ανάπτυξης, συμβολής στην ελληνική οικονομία και επιτυχημένης παρουσίας στις διεθνείς αγορές. Εισηγμένος από το 1994 στο Χρηματιστήριο Αθηνών, ο Όμιλος χαράσσει σημαντική πορεία έχοντας στον πυρήνα του αναπτυξιακού του πλάνου, τους επιχειρησιακούς άξονες των Κατασκευών, των Παραχωρήσεων και του Real Estate ενώ εστιάζει στη διεύρυνση της παρουσίας του στις διεθνείς αγορές και στην διατήρηση της ηγετικής θέσης του στην εγχώρια. Στον Όμιλο ΑΒΑΞ ανήκουν οι εταιρείες ΕΤΕΘ, AVAX International, AVAX Development, ΑΒΑΞ Παραχωρήσεις, ΤΑSK ΑΒΑΞ, Μαρίνα Αθηνών, iXion και AUTECO.

ΑΝΑΖΗΤΟΥΜΕ:

Αρμοδιότητες:

  • Υποστήριξη σε ζητήματα εταιρικής διακυβέρνησης και κανονιστικής συμμόρφωσης σε συνεργασία με τον Επικεφαλής της Εταιρικής Διακυβέρνησης και Κανονιστικής Συμμόρφωσης
  • Δυναμική χαρτογράφηση βασικών δραστηριοτήτων και επιχειρηματικών τομέων
  • Παρακολούθηση εξελίξεων στη νομοθεσία, σε εθνικό όσο και ενωσιακό πλαίσιο, καθώς και του κανονιστικού πλαισίου και καταγραφή τους
  • Αξιολόγηση και οργάνωση μέτρων για την εναρμόνιση της εταιρείας με το κανονιστικό πλαίσιο, συμπεριλαμβανομένων των εσωτερικών κανονισμών, πολιτικών και διαδικασιών.
  • Επισκόπηση πολιτικών και διαδικασιών εταιρείας και επικαιροποίησή τους
  • Ενημέρωση εταιρείας σχετικά με το κανονιστικό πλαίσιο και υποστήριξη στην εκπαίδευση του προσωπικού
  • Συνδρομή στα ζητήματα που προκύπτουν και στη συμμόρφωση με τις περιοδικές υποχρεώσεις της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Νομικής Σχολής
  • Καλή γνώση υπολογιστών (προγράμματα MS Office)
  • Ευχέρεια στη χρήση βάσεων νομικών πληροφοριών
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας σε γραπτό και προφορικό λόγο
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση, προσαρμοστικότητα και οργανωτικότητα
  • Ισχυρές επικοινωνιακές δεξιότητες και ικανότητα συνεργασίας σε ομάδα

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Προϋπηρεσία σε θέση με σχετικό αντικείμενο
  • Γνώσεις και εμπειρία σε νομικά ζητήματα που αφορούν στον τομέα της τεχνολογίας
  • Καλή κατανόηση και προϋπηρεσία σε ζητήματα αστικού, εταιρικού και εμπορικού δικαίου
  • Προϋπηρεσία και εξειδίκευση σε ζητήματα προστασίας δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα

Η Εταιρία προσφέρει άριστες δυνατότητες ανάπτυξης για έναν ικανό επαγγελματία που αναζητά επαγγελματική εξέλιξη και αναγνώριση σε μία δυναμική πολυεθνική εταιρεία, ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, ομαδικό Ασφαλιστήριο υγείας.