ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

16/09

Μεταλλειολόγος Μηχανικός

  • Μηχανικοί
  • Αθήνα

Δημοσιεύθηκε πριν 3 ημέρες

AVAX

O Όμιλος ΑΒΑΞ είναι ένας από τους ισχυρότερους κατασκευαστικούς Ομίλους στην Ελλάδα, με μακρά ιστορία επιτυχημένων παραδόσεων εμβληματικών έργων υποδομής, εταιρικής ανάπτυξης, συμβολής στην ελληνική οικονομία και επιτυχημένης παρουσίας στις διεθνείς αγορές. Εισηγμένος από το 1994 στο Χρηματιστήριο Αθηνών, ο Όμιλος χαράσσει σημαντική πορεία έχοντας στον πυρήνα του αναπτυξιακού του πλάνου, τους επιχειρησιακούς άξονες των Κατασκευών, των Παραχωρήσεων και του Real Estate ενώ εστιάζει στη διεύρυνση της παρουσίας του στις διεθνείς αγορές και στην διατήρηση της ηγετικής θέσης του στην εγχώρια. Στον Όμιλο ΑΒΑΞ ανήκουν οι εταιρείες ΕΤΕΘ, AVAX International, AVAX Development, ΑΒΑΞ Παραχωρήσεις, ΤΑSK ΑΒΑΞ, Μαρίνα Αθηνών, iXion και AUTECO.

ΑΝΑΖΗΤΟΥΜΕ:

ΜΕΤΑΛΛΕΙΟΛΟΓΟΥΣ

Αρμοδιότητες:

  • Επίβλεψη των εργασιών εκσκαφής και κατασκευής σηράγγων
  • Ανάλυση των γεωλογικών και μεταλλευτικών συνθηκών του εργοταξίου για τον εντοπισμό και τη διαχείριση πιθανών κινδύνων
  • Σχεδιασμός και εφαρμογή τεχνικών εκσκαφής και υποστήριξης σηράγγων, όπως η χρήση εκρηκτικών υλών, συστημάτων υποστήριξης και επένδυσης
  • Συνεργασία με άλλους μηχανικούς (πολιτικούς, γεωλόγους, μηχανικούς περιβάλλοντος) για τη βελτίωση των μεθόδων κατασκευής
  • Επίβλεψη της ποιότητας των υλικών και του εξοπλισμού που χρησιμοποιείται στο εργοτάξιο
  • Διασφάλιση της συμμόρφωσης με τα πρότυπα ασφαλείας και περιβαλλοντικής προστασίας

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Μεταλλειολόγου Μηχανικού
  • Εμπειρία 2-5 ετών σε κατασκευαστικά έργα, κατά προτίμηση σε έργα σηράγγων ή υπόγειες κατασκευές
  • Καλή γνώση τεχνικών εκσκαφής και υποστήριξης σηράγγων
  • Ικανότητα ανάλυσης γεωλογικών δεδομένων και λήψης αποφάσεων βασισμένων σε αυτά
  • Ικανότητα εργασίας σε ομάδα και αποτελεσματική επικοινωνία
  • Καλή γνώση υπολογιστών (Office, AutoCAD)
  • Καλή γνώση κανονισμών ασφαλείας και προστασίας περιβάλλοντος

·         Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Εμπειρία σε μεγάλα έργα υποδομής, όπως κατασκευή μετρό ή άλλων υπόγειων εγκαταστάσεων
  • Γνώση και εμπειρία στη χρήση εξειδικευμένου λογισμικού για ανάλυση γεωλογικών δεδομένων και προγραμματισμό εκσκαφών

Η Εταιρία προσφέρει άριστες δυνατότητες ανάπτυξης για έναν ικανό επαγγελματία που αναζητά επαγγελματική εξέλιξη και αναγνώριση σε μία δυναμική πολυεθνική εταιρεία, ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, ομαδικό Ασφαλιστήριο υγείας.