ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

16/09

Πολιτικός Μηχανικός

  • Μηχανικοί
  • Αθήνα

Δημοσιεύθηκε πριν 3 ημέρες

AVAX

O Όμιλος ΑΒΑΞ είναι ένας από τους ισχυρότερους κατασκευαστικούς Ομίλους στην Ελλάδα, με μακρά ιστορία επιτυχημένων παραδόσεων εμβληματικών έργων υποδομής, εταιρικής ανάπτυξης, συμβολής στην ελληνική οικονομία και επιτυχημένης παρουσίας στις διεθνείς αγορές. Εισηγμένος από το 1994 στο Χρηματιστήριο Αθηνών, ο Όμιλος χαράσσει σημαντική πορεία έχοντας στον πυρήνα του αναπτυξιακού του πλάνου, τους επιχειρησιακούς άξονες των Κατασκευών, των Παραχωρήσεων και του Real Estate ενώ εστιάζει στη διεύρυνση της παρουσίας του στις διεθνείς αγορές και στην διατήρηση της ηγετικής θέσης του στην εγχώρια. Στον Όμιλο ΑΒΑΞ ανήκουν οι εταιρείες ΕΤΕΘ, AVAX International, AVAX Development, ΑΒΑΞ Παραχωρήσεις, ΤΑSK ΑΒΑΞ, Μαρίνα Αθηνών, iXion και AUTECO.

ΑΝΑΖΗΤΟΥΜΕ:

ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟ

Αρμοδιότητες:

  • Επίβλεψη και διαχείριση των καθημερινών εργασιών στο εργοτάξιο
  • Συνεργασία με αρχιτέκτονες, μηχανικούς, εργολάβους και άλλους επαγγελματίες
  • Παρακολούθηση και διαχείριση της προόδου των εργασιών, διασφαλίζοντας ότι τηρούνται τα χρονοδιαγράμματα και οι προϋπολογισμοί
  • Έλεγχος της ποιότητας των υλικών και των εργασιών
  • Διαχείριση εγγράφων και αναφορών προόδου έργου
  • Συμμόρφωση με κανονισμούς ασφαλείας και υγείας στο εργοτάξιο
  • Συλλογή και ανάλυση δεδομένων, και υποστήριξη στην επίλυση προβλημάτων

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Πολιτικού Μηχανικού
  • 2-5 χρόνια προϋπηρεσίας σε εργοτάξιο σε έργα υποδομής
  • Καλή γνώση λογισμικών CAD (όπως AutoCAD) και εργαλείων διαχείρισης έργων
  • Καλή γνώση υπολογιστών (προγράμματα Office)
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση και καλή οργανωτική ικανότητα
  • Ισχυρές επικοινωνιακές δεξιότητες και ικανότητα εργασίας σε ομάδα
  • Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας, σε προφορικό και σε γραπτό λόγο
  • Γνώση των ισχυόντων κανονισμών και προτύπων ασφαλείας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Επιθυμητές Ικανότητες:

  • Βασική γνώση εργαλείων διαχείρισης έργων, όπως MS Project ή Primavera

Η Εταιρία προσφέρει άριστες δυνατότητες ανάπτυξης για έναν ικανό επαγγελματία που αναζητά επαγγελματική εξέλιξη και αναγνώριση σε μία δυναμική πολυεθνική εταιρεία, ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, ομαδικό Ασφαλιστήριο υγείας.