ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

13/09

Μηχανικός Ποιοτικού Ελέγχου

  • Μηχανικοί
  • Αθήνα

Δημοσιεύθηκε πριν 5 ημέρες

  • Πλήρης Απασχόληση

AVAX

O Όμιλος ΑΒΑΞ είναι ένας από τους ισχυρότερους κατασκευαστικούς Ομίλους στην Ελλάδα, με μακρά ιστορία επιτυχημένων παραδόσεων εμβληματικών έργων υποδομής, εταιρικής ανάπτυξης, συμβολής στην ελληνική οικονομία και επιτυχημένης παρουσίας στις διεθνείς αγορές. Εισηγμένος από το 1994 στο Χρηματιστήριο Αθηνών, ο Όμιλος χαράσσει σημαντική πορεία έχοντας στον πυρήνα του αναπτυξιακού του πλάνου, τους επιχειρησιακούς άξονες των Κατασκευών, των Παραχωρήσεων και του Real Estate ενώ εστιάζει στη διεύρυνση της παρουσίας του στις διεθνείς αγορές και στην διατήρηση της ηγετικής θέσης του στην εγχώρια. Στον Όμιλο ΑΒΑΞ ανήκουν οι εταιρείες ΕΤΕΘ, AVAX International, AVAX Development, ΑΒΑΞ Παραχωρήσεις, ΤΑSK ΑΒΑΞ, Μαρίνα Αθηνών, iXion και AUTECO.

Αναζητούμε έμπειρο Μηχανικό Ποιοτικού Ελέγχου (Πολιτικός Μηχανικός / Μεταλλειολόγος) για έργα Πολιτικού Μηχανικού για έργο στη Μέση Ανατολή

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Διασφάλιση της τήρησης των προδιαγραφών και των προτύπων ποιότητας  που αφορούν τα ενσωματωμένα υλικά και τις διαδικασίες για τις εργασίες Πολιτικού Μηχανικού
  • Εκτέλεση εργαστηριακών δοκιμών και δοκιμών πεδίου που αφορούν εδαφικά υλικά, σκυροδέματα και κονιάματα (ενδεικτικά αναφέρονται : δοκιμή proctor, κοκκομετρίες, έλεγχος συμπύκνωσης επιχωμάτων, παρασκευή και θραύση δοκιμίων σκυροδεμάτων και κονιαμάτων)
  • Συστηματική και έγκαιρη καταγραφή των αποτελεσμάτων όλων των δοκιμών (εργαστηριακών και πεδίου)
  • Περιστασιακή παρακολούθηση (έλεγχος) της διαδικασίας παρασκευής σκυροδέματος σε συνεργαζόμενη μονάδα παραγωγής εκτός του Εργοταξίου
  • Αναγνώριση και διαχείριση τυχόν προβλημάτων ποιότητας που προκύπτουν κατά την κατασκευή (ενδεικτικά αναφέρονται : χαμηλή συμπύκνωση επιχωμάτων, ρηγματώσεις σκυροδεμάτων και κονιαμάτων)
  • Σύνταξη πρωτοκόλλων παράδοσης κατασκευών που αφορούν τις εργασίες Πολιτικού Μηχανικού