ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

10/09

Γραμματεία/Administrative Assistant (Μαρούσι / Αττική)

  • Γραμματειακή Υποστήριξη
  • Μαρούσι

Δημοσιεύθηκε πριν 7 ημέρες

  • Πλήρης Απασχόληση

AVAX

O Όμιλος ΑΒΑΞ είναι ένας από τους ισχυρότερους κατασκευαστικούς Ομίλους στην Ελλάδα, με μακρά ιστορία επιτυχημένων παραδόσεων εμβληματικών έργων υποδομής, εταιρικής ανάπτυξης, συμβολής στην ελληνική οικονομία και επιτυχημένης παρουσίας στις διεθνείς αγορές. Εισηγμένος από το 1994 στο Χρηματιστήριο Αθηνών, ο Όμιλος χαράσσει σημαντική πορεία έχοντας στον πυρήνα του αναπτυξιακού του πλάνου, τους επιχειρησιακούς άξονες των Κατασκευών, των Παραχωρήσεων και του Real Estate ενώ εστιάζει στη διεύρυνση της παρουσίας του στις διεθνείς αγορές και στην διατήρηση της ηγετικής θέσης του στην εγχώρια. Στον Όμιλο ΑΒΑΞ ανήκουν οι εταιρείες ΕΤΕΘ, AVAX International, AVAX Development, ΑΒΑΞ Παραχωρήσεις, ΤΑSK ΑΒΑΞ, Μαρίνα Αθηνών, iXion και AUTECO.

ΑΝΑΖΗΤΟΥΜΕ:

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ/ADMINISTRATIVE ASSISTANT (ΜΑΡΟΥΣΙ / ΑΤΤΙΚΗ)

Ο Ρόλος:

Ως Γραμματέας θα αποτελέσετε το πρώτο σημείο επαφής για τους επισκέπτες και τους πελάτες της εταιρείας μας. Ο ρόλος σας είναι κρίσιμος για την εξασφάλιση μιας θετικής και επαγγελματικής εικόνας. Θα αναλάβετε βασικές οργανωτικές και γραμματειακές εργασίες υποστηρίζοντας την εύρυθμη &  απρόσκοπτη λειτουργία της εταιρείας.

Αρμοδιότητες:

  • Υποδοχή και εξυπηρέτηση επισκεπτών και πελατών.
  • Διαχείριση τηλεφωνικού κέντρου, απάντηση και δρομολόγηση τηλεφωνημάτων.
  • Διαχείριση εισερχόμενης και εξερχόμενης αλληλογραφίας (φυσική και ηλεκτρονική) και πρωτοκόλλου.
  • Υποστήριξη γραμματείας μηχανικών και σε συνεργασία με τα αρμόδια τμήματα ενημέρωση και τήρηση αρχείου / βάσεων δεδομένων
  • Υποστήριξη και αναπλήρωση της γραμματείας Διοίκησης / Νομικής Γραμματείας σε καθημερινές γραμματειακές λειτουργίες
  • Παρακολούθηση και παραγγελία γραφικής ύλης και λοιπού εξοπλισμού γραφείου.
  • Υποστήριξη και διαχείριση στη διοργάνωση εταιρικών συναντήσεων και εκδηλώσεων.
  • Διαχείριση βασικών θεμάτων προσωπικού (HR), άδειες, στόλος οχημάτων κλπ.
  • Κατά περιόδους συμμετοχή σε εσωτερικές εκπαιδεύσεις ή/και σεμινάρια επαγγελματικής κατάρτισης και ανάπτυξης

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Απόφοιτος/η  ανώτερης εκπαιδευτικής βαθμίδας.
  • Πολύ καλή Γνώση MS Office (Word, Excel, Power Point) και Outlook
  • Άριστη γνώση της ελληνικής και πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας (παραγωγή γραπτού και προφορικού λόγου).
  • Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες.
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών εργασιών και προτεραιοτήτων.
  • Ευγένεια, διάθεση συνεργασίας.