ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

06/09

Payroll Specialist

  • Χρηματοοικονομικά
  • Οικονομική διεύθυνση
  • Αθήνα

Δημοσιεύθηκε πριν 10 ημέρες

SPACE HELLAS A.E.

Διεύθυνση Οργάνωσης και Προγραμματισμού, Τόπος απασχόλησης: Αθήνα

Σύντομη περιγραφή καθηκόντων: Έκδοση μισθοδοσίας.  Διαχείριση εργατικών και ασφαλιστικών θεμάτων. Τήρηση αρχείων εργαζομένων.

Καθήκοντα:

  • Ενεργή συμμετοχή στην έκδοση μισθοδοσίας (επεξεργασία στοιχείων μισθοδοσίας, υπολογισμός μισθοδοσίας, έκδοση και υποβολή ΑΠΔ)
  • Διαχείριση εργασιακών σχέσεων (προσλήψεις, αποχωρήσεις, λήξεις συμβάσεων, μεταβολές κλπ.)
  • Ηλεκτρονική υποβολή εντύπων σε δημόσιους οργανισμούς (Εργάνη, ΔΥΠΑ, ΕΦΚΑ)
  • Διατήρηση αρχείων προσωπικού
  • Παρακολούθηση παρουσιών / αδειών εργαζομένων

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης με κατεύθυνση τα Οικονομικά
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία 5 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση της Εργατικής και Ασφαλιστικής Νομοθεσίας
  • Γνώση σε θέματα ελέγχων ΣΕΠΕ, ΙΚΑ, ΕΦΚΑ
  • Πολύ καλός χειρισμός Π.Σ. «Εργάνη»
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Άριστη γνώση Ελληνικών & Αγγλικών (σε γραπτό & προφορικό λόγο)

Προσωπικά χαρακτηριστικά:

  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Διάθεση για απόκτηση και μετάδοση γνώσεων
  • Δυνατότητα λήψης αποφάσεων
  • Μεθοδικότητα και συνέπεια
  • Ομαδικότητα και συνεργασία
  • Εχεμύθεια

Η εταιρία προσφέρει:

  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Πρόγραμμα ομαδικής ασφάλειας