ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

05/09

Τεχνικός Συστημάτων Παρακολούθησης (VS 09/2024)

  • Πληροφορική / Τηλεπικοινωνίες
  • Γέρακας

Δημοσιεύθηκε πριν 11 ημέρες

Κωδικός Θέσης: VS 09/2024

CONSECT

Η CONSECT, εδραιωμένη εταιρία στον τομέα της Δικτύωσης και των Συστημάτων UPS, αναζητά να προσλάβει άμεσα Τεχνικός Συστημάτων Παρακολούθησης για το τμήμα Τηλεπικοινωνιών και Ασφάλειας Δικτύων στα κεντρικά της γραφεία στο Γέρακα Αττικής.

Αρμοδιότητες:

  • Καθημερινή επικοινωνία με τους υπάρχοντες πελάτες για επίλυση τεχνικών προβλημάτων
  • Εγκατάσταση και παραμετροποίηση του προτεινόμενου εξοπλισμού/λύσης
  • Έλεγχος και επισκευή των προϊόντων
  • Επικοινωνία με τους κατασκευαστές

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ ή ανάλογης σχολής στον Τεχνολογικό κλάδο.
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε φυσική εγκατάσταση/παραμετροποίηση συστημάτων απομακρυσμένης παρακολούθησης (Κάμερες & Video Analytics).
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών για επικοινωνία με τους κατασκευαστές.

Προφίλ Υποψηφίου:

  • Ευχέρεια στην επικοινωνία και επαγγελματική προσέγγιση
  • Ικανότητα διαχείρισης σύνθετων τεχνικών προβλημάτων
  • Δίπλωμα αυτοκινήτου/μηχανής
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άντρες υποψήφιους)
  • Ηλικία έως 35 ετών.

Προσφέρουμε:

  • Αποδοχές αναλόγως προσόντων και εμπειρίας
  • Διαρκείς εκπαιδεύσεις σε Ελλάδα και εξωτερικό
  • Εργασία σε ένα μοντέρνο, ευχάριστο και διαρκώς εξελισσόμενο περιβάλλον.

Όλες οι αιτήσεις/συνεντεύξεις θα είναι άκρως εμπιστευτικές.