ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

05/09

B2B Account Manager

  • Πωλήσεις B2B
  • Αττική

Δημοσιεύθηκε πριν 11 ημέρες

ΤΕΧΝΟΜΑΤ ΑΕ

Η ΤΕΧΝΟΜΑΤ Α.Ε. είναι μία ταχύτατα αναπτυσσόμενη εταιρεία εμπορίας ηλεκτρολογικού και βιομηχανικού υλικού με επιτυχημένη πορεία ήδη 30 ετών και πανελλαδικό δίκτυο 16 καταστημάτων που συνεχώς επεκτείνεται.

Είμαστε μία ομάδα με πάθος, αφοσίωση και όραμα. Θέλουμε οι άνθρωποί μας να βρίσκονται σε ένα εργασιακό περιβάλλον που να  εμπνέονται, να προοδεύουν και ο καθένας να απολαμβάνει πραγματικά αυτό που κάνει.

Είσαι αυτό που ψάχνουμε!

  • Έχεις ομαδικό πνεύμα, θετική διάθεση και ενθουσιασμό.
  • Θέλεις να μαθαίνεις  και να εξελίσσεσαι.
  • Η εξαιρετική εξυπηρέτηση πελατών και το ήθος αποτελούν για εσένα βασικά επαγγελματικά χαρακτηριστικά.

Έλα στην ομάδα μας! # Αττική

Η ΤΕΧΝΟΜΑΤ αναζητά B2B Account Manager με σκοπό να ενταχθεί στην ομάδα του τμήματος Β2Β Νοτίου Ελλάδος με έδρα την Αθήνα.

Η θέση του B2B Account Manager επικεντρώνεται στη διαχείριση και ανάπτυξη των εμπορικών και επαγγελματικών σχέσεων με εταιρικούς πελάτες (Business to Business) ακολουθώντας την  εκάστοτε εμπορική πολιτική και αποτελεί βασικό εκπρόσωπο της εταιρικής μας κουλτούρας.

Αρμοδιότητες

  • Ανάπτυξη και διαχείριση υφιστάμενου και νέου πελατολογίου.
  • Διερεύνηση αναγκών και διαμόρφωση εξατομικευμένων λύσεων προς τους πελάτες/συνεργάτες.
  • Διαχείριση εμπορικών συμφωνιών με πελάτες/συνεργάτες.
  • Ανάλυση της αγοράς και του ανταγωνισμού  για την αναγνώριση ευκαιριών και την ανάπτυξη στρατηγικών πώλησης.
  • Επίλυση προβλημάτων στο αντικείμενο ευθύνης, παρέχοντας υψηλής ποιότητας εξυπηρέτηση στα πρότυπα της εταιρίας.
  • Χρήση των λειτουργικών συστημάτων της εταιρίας και καταχώρηση στο CRM όλων των απαιτούμενων  δεδομένων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτοι ΤΕΙ/Τεχνικής Σχολής Ηλεκτρολογίας, Αυτοματισμού ή άλλης σχετικής κατευθύνσεως.
  • Ευχέρεια στη χρήση πληροφοριακών συστημάτων.
  • Γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
  • Ομαδικό πνεύμα, πελατοκεντρική προσέγγιση και άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Θα εκτιμηθεί γνώση σε βιομηχανικό υλικό.

Προσφέρουμε

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Συμμετοχή στο ετήσιο Bonus επίτευξης στόχων.
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό και laptop.
  • Άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον.
  • Προοπτικές εξέλιξης σε μία σταθερά αναπτυσσόμενη εταιρεία.
  • Συνεχής εκπαίδευση και ανάπτυξη μέσω του Technomat Education Center (TEC).

Επικοινώνησε μαζί μας για να δηλώσεις το ενδιαφέρον σου και να αποστείλεις το βιογραφικό σου.

*Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια στη διαχείριση των βιογραφικών σημειωμάτων σύμφωνα με τις διατάξεις του Γενικού Κανονισμού για την Προστασία Δεδομένων (GDPR)/σε συμμόρφωση με την πολιτική απορρήτου της Εταιρείας ΤΕΧΝΟΜΑΤ Α.Ε