ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

09/09

Demand Planner

  • Μεταφορές / Διανομές
  • Ασπρόπυργος

Δημοσιεύθηκε πριν 6 ημέρες

Καυκάς

Ασπρόπυργος, Δυτική Αττική, Ελλάδα | DP_ΚΔ_21.06 · Γενικά

Αναζητούμε έναν/μια δυναμικό/ή να ενταχθεί στην ομάδα μας.Ο βασικός σκοπός του ρολου είναι να διασφαλίσει την υψηλότερη δυνατή ακρίβεια στις προβλέψεις, ώστε να διατηρούνται επαρκή αποθέματα και να επιτυγχάνεται η ικανοποίηση των πελατών. Ο/Η Demand Planner θα συνεργάζεται στενά με τις ομάδες πωλήσεων και τους Product Managers για τη διαχείριση των κατηγοριών και του χαρτοφυλακίου, με στόχο την επίτευξη των στρατηγικών στόχων της εταιρίας. Ο ρόλος περιλαμβάνει επίσης την επίλυση ζητημάτων που αφορούν τη ζήτηση, την ανάλυση διαδικασιών, την υποβολή προτάσεων για βελτιώσεις και την παρακολούθηση της απόδοσης νέων προϊόντων.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Υπέυθυνος/ή για το βέλτιστο επίπεδο αποθεμάτων σε InPmix & OutPmix κωδικούς
  • Παρακολούθηση (Monitoring) και διαχείριση των συστημάτων Forecasting & αναπλήρωσης αποθεμάτων
  • Παρακολούθηση δεικτών KPI’s
  • Διαχείριση Bad stock
  • Προτάσεις & λύσεις για την βέλτιστη λειτουργία των συστημάτων, με σκοπό την ταχύτερη εξυπηρέτηση του «εσωτερικού» αλλά και του τελικού πελάτη
  • Διαχείριση Overstock & Stockouts
  • Reporting για την αποτελεσματιοκότητα και την αξιολόγηση των εργασιών του τμήματος
  • Επικοινωνία & συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρείας και τους προμηθευτές

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Supply Chain ή συναφούς αντικειμένου σπουδών (με κατεύθυνση Logistics/Supply Chain).
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Γνώση ERP SAP θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Ανεπτυγμένη επικοινωνία, οργάνωση και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Αυτοπαρακίνηση & εστίαση στο αποτέλεσμα
  • Ικανότητα διατήρησης διαδικασιών & εισηγήσεις βελτιώσεων

Προσφέρουμε:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και παροχών
  • Ομαδική Ασφάλιση
  • Εργασία σε σύγχρονο, δυναμικό & πολύ-βραβευμένο περιβάλλον (βράβευση για 10η φορά στο θεσμό Best Workplace)
  • Δυνατότητες & προοπτικές για μάθηση & εξέλιξη