ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

29/08

Social Media & Digital Marketing Assistant

  • Διαφήμιση / PR / Media
  • Μάρκετινγκ
  • Γλυφάδα

Δημοσιεύθηκε πριν 2 εβδομάδες

MASTER PLUS HUMAN RESOURCES MON. EΠΕ

H MASTER PLUS HR αναζητά για τα κεντρικά γραφεία του ομίλου της στην Γλυφάδα, 1 άτομο για τη θέση:

Αρμοδιότητες

  • Υποστήριξη στο σχεδιασμό υλικού μάρκετινγκ για online και offline καμπάνιες
  • Υποστήριξη στη δημιουργία, τον προγραμματισμό και τη διαχείριση περιεχομένου για τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης
  • Υποστήριξη στη διαχείριση και την ενημέρωση των ιστοσελίδων της εταιρίας
  • Διαχείριση των οργανωτικών απαιτήσεων εκδηλώσεων, χορηγιών και άλλων ψηφιακών ή φυσικών δραστηριοτήτων (Σεμινάρια, Παρουσιάσεις, Ημερίδες, Συνέδρια)
  • Σύνταξη μηνυμάτων και δημιουργία περιεχομένου για έντυπα, βίντεο, ιστοσελίδες

Δεξιότητες:

  • Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας και διαπροσωπικών σχέσεων
  • Σωστή κατανόηση των πλατφορμών ψηφιακού μάρκετινγκ
  • Ικανότητα εργασίας σε ένα γρήγορο περιβάλλον
  • Δεξιότητες στην ομαδική εργασία, δημιουργικότητα, ευελιξία, κριτική και αναλυτική σκέψη.

Προσόντα:

  • Κάτοχος πτυχίου στο Marketing ή την Επικοινωνία
  • Άριστη γνώση εργαλείων του Microsoft Office
  • Εμπειρία στη διαχείριση εταιρικών προφίλ κοινωνικής δικτύωσης (π.χ. LinkedIn, Twitter, Facebook, YouTube, Tik Tok).
  • Γνώση των πιο κοινών CMS
  • Πολύ καλή  γνώση αγγλικών

Παροχές Εταιρίας

  • Ικανοποιητικός μισθός
  • Δυναμικό και σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον
  • Συμμετοχή σε ομάδα ανθρώπων που βασίζονται στην καινοτομία και στις νέες ιδέες
  • Συνεχείς ευκαιρίες κατάρτισης και βελτίωση γνώσεων και ικανοτήτων
  • Οργανωμένο περιβάλλον εργασίας

Παρακαλούμε στείλτε το βιογραφικό σας.

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.