ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

19/08

Junior Financial Analyst

  • Χρηματοοικονομικά
  • Χαλάνδρι

Δημοσιεύθηκε πριν 3 εβδομάδες

West Postal Services

Η West Postal Services , εταιρεία παροχής ταχυδρομικών υπηρεσιών , μέλος του ομίλου WEST A.E Sales & Marketing , με δραστηριότητα από το 1994 και πανελλαδική εμβέλεια, αναζητά άτομα με σκοπό να ενταχθούν στην ομάδα της.

Συγκεκριμένα , αναζητά junior financial analyst  για τα κεντρικά  γραφεία στο Χαλάνδρι, με κύρια αρμοδιότητα την υποστήριξη στην εκτέλεση των ενεργειών του τμήματος finance.

Η WPS παρέχει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας

Αρμοδιότητες ρόλου:

  • Συμμετοχή στην προετοιμασία και ανάλυση του P&L για την εταιρεία
  • Δημιουργία και παρακολούθηση budgeting, planning & reporting.
  • Δημιουργία και παρακολούθηση KPI΄s
  • Συμμετοχή σε projects ανάπτυξης της εμπορικής ανάπτυξης της εταιρείας.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ σε Χρηματοοικονομικά, Λογιστική ή Διοίκηση Επιχειρήσεων
  • 1-2 έτη προϋπηρεσίας σε αντίστοιχο ρόλο
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Άριστη γνώση προγραμμάτων Microsoft Office (Word, Excel, Power Point)
  • Μεθοδική σκέψη, οργανωτικές και επικοινωνιακές ικανότητες και ορθή διαχείριση χρόνου
  • Έμφαση στην λεπτομέρεια και ακρίβεια
  • Επιμελής, με διάθεση και όρεξη για μάθηση

Οι ενδιαφερόμενοι/ες παρακαλούνται να στείλουν το βιογραφικό τους.