ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

05/07

Βοηθός Λογιστή

  • Οικονομική διεύθυνση
  • Χρηματοοικονομικά
  • Νέα Ιωνία

Δημοσιεύθηκε πριν 3 ημέρες

INNOVA MEDICAL

Η εταιρεία ΙΝΝΟΒΑ ΜΕΝΤΙΚΑΛ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ, μέλος του Ελληνικο-Κυπριακού Ομίλου Εταιρειών  Κώστα Παπαέλληνα (www.costaspapaellinas.gr), δραστηριοποιείται από το 1999 στην ελληνική αγορά στο εμπόριο ιατρικών μηχανημάτων. Στο πλαίσιο της δυναμικής της ανάπτυξης, η εταιρεία ζητά να προσλάβει Βοηθό Λογιστή στην έδρα της, στην Νέα Ιωνία Αττικής.

ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ

Καθήκοντα θέσης:

  • Έλεγχος, κατηγοριοποίηση και καταχώρηση παραστατικών Αγορών, Παγίων, Εξόδων, Πληρωμών και Εισπράξεων σε εμπορικό πρόγραμμα (SOFT1)
  • Καταχωρήσεις Γενικής Λογιστικής (τιμολογίων εξόδων, αγορών, παγίων, λοιπών συμψηφιστικών εγγραφών) & Εγγραφές Εμπορικής Διαχείρισης
  • Συμφωνίες Λογαριασμών, Έλεγχος Ισοζυγίων
  • Καταχωρήσεις κάθε είδους λογιστικών εγγραφών
  • Υποστήριξη στη λειτουργία των Mydata
  • Συμπλήρωση και παρακολούθηση αρχείων
  • Έλεγχος ταμείων και κινήσεων τραπεζών
  • Συμφωνία καρτελών προμηθευτών
  • Συμμετοχή σε επιμέρους εργασίες του Λογιστηρίου

Απαραίτητα Προσόντα :

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ Οικονομικής Λογιστικής Κατεύθυνσης, ή ανάλογο
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση του Λογιστικού Σχεδίου
  • Άριστη χρήση Η/Υ (MS Office) και κυρίως Λογιστικών φύλλων Excel
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Επιθυμητή η γνώση συστημάτων ΕRP(SOFT1)
  • Αναλυτική σκέψη με εμβάθυνση στη λεπτομέρεια
  • Άριστη διαχείριση χρόνου, καθορισμός προτεραιοτήτων και δυνατότητα εργασίας υπό πίεση
  • Δυνατότητα εργασίας αυτόνομα αλλά και σε ομάδα
  • Φιλομάθεια και Εργατικότητα

Η Εταιρεία προσφέρει:

  • Μόνιμη συνεργασία
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον
  • Ιδιωτική Ασφάλεια

Οι ενδιαφερόμενοι που πληρούν τις προϋποθέσεις μπορούν να στείλουν
Βιογραφικό.

Σημείωση: Όλα τα βιογραφικά θα τύχουν εμπιστευτικής διαχείρισης