ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

24/05

Υπάλληλος του Τμήματος Εισαγωγών

  • Υπάλληλοι / Στελέχη Γραφείου
  • Αθήνα

Λήγει σήμερα!

Diafano SA

Η ΔΙΑΦΑΝΟ ΟΙΚΙΑΚΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΑΕ εταιρία του  ομίλου Κωνσταντίνου  που δραστηριοποιείται στο  λιανικό εμπόριο οικιακού εξοπλισμού και επίπλων,  ζητάει

Υπάλληλο του τμήματος εισαγωγών

Αρμοδιότητες:

  • Έλεγχος και καταχώρηση παραστατικών εισαγωγών στο ERP
  • Προφορική και γραπτή επικοινωνία με προμηθευτές εξωτερικού
  • Διεκπεραίωση καθημερινών εργασιών τμήματος
  • Αρχειοθέτηση παραστατικών (ηλεκτρονικά και σε φυσικό αρχείο)

Απαραίτητα προσόντα:

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Πτυχίο αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση excel
  • Απαραίτητη γνώση προγραμμάτων Outlook, Word, PowerPoint
  • Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Συνέπεια, υπευθυνότητα και άριστη διαχείριση χρόνου
  • Έμφαση στη λεπτομέρεια

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Πτυχίο ισπανικής γλώσσας
  • Πτυχίο ECDL
  • Γνώση προγράμματος soft ‘one
  • Γνώση στις εμπορικές συναλλαγές (απαιτούμενα έγγραφα, incoterms).

Αποστολή βιογραφικών υποψηφίων που πληρούν τα κριτήρια.