ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

30/04

Sales Field Trainer

  • Πωλήσεις Λιανικής
  • Αθήνα

Δημοσιεύθηκε πριν 2 εβδομάδες

  • Πλήρης Απασχόληση

West ΑΕ

SALES field trainer

περιοχή απασχόλησης: Αθηνα

Η WEST AE  δραστηριοποιείται στον τομέα του Marketing και των Πωλήσεων από το 1994.

Ο επαγγελματισμός και η εμπειρία μας εγγυώνται την επιτυχημένη εισαγωγή στελεχών στην αγορά  παρέχοντας τεχνογνωσία και εκπαίδευση με σκοπό  την  άψογη οργάνωση ομάδων Πωλήσεων και Merchandising.

Στα πλαίσια αυτής της δραστηριότητας, η WEST AE αναζητά Sales Field Trainer  για λογαριασμό μιας εκ των μεγαλύτερων πολυεθνικών εταιρειών τεχνολογίας. Αν ο χώρος της τεχνολογίας είναι το πάθος σου, τότε σε περιμένουμε να γίνεις μέλος της μεγαλύτερης ομάδας πωλήσεων.

H WEST AE παρέχει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και ασφάλιση
  • Bonus
  • Πλήρης, πενθήμερη απασχόληση
  • Συνεχής εκπαίδευση & τεχνολογικά εργαλεία
  • Ευχάριστο & δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Εταιρικό αυτοκίνητο & έξοδα μετακίνησης
  • Κινητό τηλέφωνο

Αρμοδιότητες Ρόλου

  • Ενεργή συμμετοχή στην εκπαιδευτική ομάδα με στόχο τη διασφάλιση της ποιότητας εκπαίδευσης σε καταστήματα λιανικής
  • Συμμετοχή στη δημιουργία του εκπαιδευτικού υλικού για offline & online εκπαιδευτικές δραστηριότητες
  • Διασφάλιση της τήρησης του χρονοδιαγράμματος του εκπαιδευτικού προγράμματος
  • Οργάνωση και διαχείριση ομάδας πωλητών σε επιλεγμένα καταστήματα λιανικής για την επίτευξη πωλήσεων και διατήρηση της εξαιρετικής εμπειρίας του πελάτη
  • Υποβολή reports
  • Πρόταση τρόπων για την εξέλιξη των εκπαιδευτικών δραστηριοτήτων της ομάδας

Απαραίτητα προσόντα

  • 3-5 έτη προϋπηρεσίας στις πωλήσεις ή/και στο retail training
  • Επιθυμητή η προϋπηρεσία σε ρόλο του supervisor/team leader
  • Απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας ( προφορικά και γραπτά )
  • Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης
  • Ανάπτυξη πρωτοβουλιών και επίλυση προβλημάτων
  • Εξαιρετική γνώση σε εργαλεία MS Office & G Suite (PowerPoint, Excel, Google Forms κτλ)
  • Θα εκτιμηθεί η γνώση και εμπειρία πάνω σε συστήματα LMS(Learning Management Systems)
  • Άδεια οδήγησης Ι.Χ. αυτοκινήτου
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άντρες υποψήφιους)

Η αποστολή των βιογραφικών σημειωμάτων γίνεται με ευθύνη των υποψηφίων, οι οποίοι είναι αποκλειστικά υπεύθυνοι για την αλήθεια και ακρίβεια των δηλούμενων στοιχείων ή/και εγγράφων. Με την αποστολή του βιογραφικού του σημειώματος ο κάθε υποψήφιος συναινεί σύμφωνα με τις διατάξεις του Ν. 4624/2019, ως ισχύει, στην επεξεργασία των προσωπικών δεδομένων του, που περιέχονται στο βιογραφικό σημείωμα, καθώς και κάθε άλλου προσωπικού στοιχείου, που περιέλθει με ευθύνη του υποψηφίου στην κατοχή της WEST A.E και των συνεργαζόμενων με αυτήν εταιρειών.

Η WEST AE, διατηρεί τα βιογραφικά σημειώματα για δύο (2) έτη.

Κάθε υποψήφιος έχει δικαίωμα πρόσβασης, διόρθωσης, διαγραφής, περιορισμού της επεξεργασίας, εναντίωσης στην επεξεργασία τόσο έναντι της WEST AE όσο και των συνεργαζόμενων με αυτήν εταιρειών, (περισσότερες πληροφορίες https://westsa.gr/privacy-policy/ ) .