ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

09/05

HVAC Solution Specialist

  • Υπάλληλοι / Στελέχη Γραφείου
  • Παιανία

Δημοσιεύθηκε πριν 11 ημέρες

Καυκάς

Παιανία, Ανατολική Αττική, Ελλάδα | HVAC_SolSpec_08.05 · Business Development & Solutions

Κάντε το επόμενο επαγγελματικό σας βήμα στο τμήμα Building Technologies της ΚΑΥΚΑΣ!

Αν σας ενδιαφέρει ο κόσμος των κτιριακών τεχνολογιών, διαθέτετε εμπειρία στις πωλήσεις στον τομέα της μηχανολογίας, της τεχνολογίας ή του HVAC τότε αυτή είναι μια εξαιρετική ευκαιρία να ενταχθείτε ως Μηχανικός Πωλήσεων σε οικιακές λύσεις (Residencial Solution)!

Θα έχετε την ευθύνη των συστημάτων HVAC με κύριο αντικείμενο τις αντλίες θερμότητας (Heat Pumps), θα είστε υπεύθυνη/ος για την εφαρμογή της στρατηγική του τμήματος για την επίτευξη των επιχειρηματικών μας στόχων καθώς και την ανάπτυξη της αγοράς.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Μελέτη και σχεδίαση HVAC λύσεων  τόσο στη φάση προσφοράς όσο και στην τελική εφαρμογή του έργου
  • Ανάπτυξη υπάρχοντος και νέου πελατολογίου. Παρακολούθηση της αγοράς για εντοπισμό νέων ευκαιριών συνεργασίας
  • Καθημερινή διαχείριση πελατών
  • Παρακολούθηση & Υποστήριξη πελατολογίου
  • Σχεδίαση λύσεων
  • Εκπόνηση οικονομοτεχνικών προσφορών, εξυπηρετώντας εξωτερικούς και εσωτερικούς πελάτες
  • Τεχνική και εμπορική αιτιολόγηση της προσφερόμενης λύσης
  • Υποστήριξη Δικτύου Καταστημάτων σε ζητήσεις και εκπαιδεύσεις

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ –ΤΕΙ Τεχνικής κατεύθυνσης (ιδανικά στον κλάδο Μηχανολογίας/ Ηλεκτρολογίας)
  • Γνώσεις σε συστήματα HVAC (Αντλίες Θερμότητας)
  • Άριστη γνώστη Microsoft Office
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός)
  • Επιθυμητή γνώση χρήσης AUTOCAD
  • Εμπειρία στις πωλήσεις του τομέα HVAC 1 – 2 χρόνια ή επιπλέον γνώσεις σε συστήματα ψύξης, θέρμανσης (VRV, Fan Coil) θα εκτιμηθούν ως επιπρόσθετα προσόντα
  • Εμπορική αντίληψη και στρατηγικός τρόπος σκέψης

Προσφέρουμε:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και παροχών
  • Ομαδική ασφάλιση
  • Εργασία σε ένα σύγχρονο, δυναμικό & πολύ-βραβευμένο περιβάλλον (βράβευση για 9η φορά στο θεσμό Best Workplace)
  • Δυνατότητες & προοπτικές για μάθηση & εξέλιξη