ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ:

30/04

CyberSecurity Presales Consultant

  • Πληροφορική / Τηλεπικοινωνίες
  • Αθήνα

Δημοσιεύθηκε πριν 3 εβδομάδες

  • Πλήρης Απασχόληση

SPACE HELLAS A.E.

Διεύθυνση Δικτυακών Λύσεων, Τόπος απασχόλησης: Αθήνα

Σύντομη περιγραφή καθηκόντων: Σχεδιασμός και εκπόνηση τεχνικών προτάσεων για πελάτες ιδιωτικού και δημόσιου τομέα.

 Καθήκοντα:

  • Καταγραφή και ανάλυση αναγκών πελατών
  • Σχεδιασμός προτεινόμενης τεχνικής λύσης
  • Περιγραφή και τεκμηρίωση ολοκληρωμένης τεχνικοοικονομικής λύσης
  • Παρουσίαση ολοκληρωμένης τεχνικής λύσης στον πελάτη
  • Οργάνωση Proof of Concept

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ (ή ανάλογο εξωτερικού) στον τομέα της Πληροφορικής ή των Επικοινωνιών
  • Μεταπτυχιακό στην ασφάλεια πληροφοριακών συστημάτων
  • Εμπειρία 5 ετών σε ανάλογη θέση
  • Πολύ καλή γνώση δικτύων (LAN, WAN, Internet)
  • Πολύ καλή γνώση τεχνολογιών ασφάλειας πληροφοριών στα πεδία Νetwork, Identity, Data και Workloads
  • Άριστος χειρισμός MS Office
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών (σε γραπτό & προφορικό λόγο)

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Πιστοποιήσεις κατασκευαστών στο αντικείμενο της ασφάλειας

Προσωπικά χαρακτηριστικά

  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Αναλυτική ικανότητα και συνδυαστική γνώση
  • Δεξιότητες λήψης αποφάσεων
  • Άνεση σε παρουσιάσεις
  • Ομαδικότητα και συνεργασία

Η εταιρία προσφέρει:

  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Πρόγραμμα ομαδικής ασφάλισης